Konkurs plastyczno-    - ekologiczny

„ EKO(S)TWORY”

CELE KONKURSU:
¨ Kształtowanie wrażliwości ekologicznej dzieci.

¨ Integrowanie dzieci i rodziców do życia w poszanowaniu przyrody.

¨Rozwijanie sprawności manualnej i inwencji twórczej dzieci.
¨Pozyskanie przychylności i zaangażowania rodziców w organizację konkursu.
¨Promowanie działalności ekologicznej przedszkola w najbliższym środowisku.

WARUNKI KONKURSU:
   1.Konkurs  przeznaczony  jest  dla dzieci w wieku  3 – 6 lat. uczęszczających do Przedszkola w Ulimiu.

1. Konkurs polega na „czarowaniu ze śmieci” z wykorzystaniem odpadów i materiałów recyklingowych
  2.  Prace powinny mieć charakter przestrzenny - technika wykonania prac dowolna.
  3. Prace konkursowe  wykonują  dzieci w domu,  przy współudziale wszystkich członków rodziny.
  4. Podpisane prace ( nazwisko, imię, wiek dziecka ) należy  składać  u  wychowawców grup.
  5. Laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody, a wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki.

7. Komisja Konkursowa, oceniając prace, weźmie pod uwagę następujące kryteria:
¨wykonanie pracy we współpracy: dziecko – rodzic;¨zgodność tematyki wykonanej pracy z hasłem przewodnim konkursu;
¨oryginalność ujęcia tematu,
¨estetykę wykonania pracy;
¨pomysłowość.

8.Wręczenie nagród   i   dyplomów   odbędzie   się   22.04.2022 r.   podczas  uroczystości przedszkolnej związanej z obchodami Dnia Ziemi.

9.Organizator konkursu zastrzega  sobie prawo  zatrzymania  wykonanych  prac  i wyeksponowania ich w przedszkolu

TERMIN SKŁADANIA PRAC:

Prace  wykonane  zgodnie z wymogami  regulaminu należy dostarczyć do   19.04. 2022 roku