Konkurs plastyczny dla dzieci i ich rodzin

Konkurs na plakat promujący zdrowy styl odżywiania - „Jemy zdrowo, kolorowo”

Inicjatywa realizowana w ramach projektu „NOWEFIO”

lubuskie lokalnie –na lata 2021-2030

CELE KONKURSU:

-zachęcanie dzieci i rodziców do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowego żywienia,
-popularyzowanie wiedzy o żywności oraz o jej wpływie na zdrowie,
-kształtowanie prozdrowotnych postaw w zakresie zdrowego stylu odżywiania,                                                          - rozwijanie sprawności manualnej i inwencji twórczej dzieci.
-pozyskanie przychylności i zaangażowania rodziców w organizację konkursu.

WARUNKI KONKURSU:
1.Konkurs  przeznaczony  jest  dla dzieci w wieku  3 – 6 lat uczęszczających do Przedszkola w Ulimiu i ich rodzin.      2.  Prace plastyczne powinny być wykonane wybraną techniką plastyczną-plakat, format A3 i większy na temat pomysłu na przekazanie wiedzy o zdrowym żywieniu.                                                                                          3.Prace konkursowe  wykonują  dzieci w domu,  przy współudziale wszystkich członków rodziny.                                4. Podpisane prace ( nazwisko, imię, wiek dziecka ) należy  składać  u  wychowawców grup.                                    5. Laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody, a wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki.                                                                                                                      6. Komisja Konkursowa, oceniając prace, weźmie pod uwagę następujące kryteria:
- wykonanie pracy we współpracy: dziecko – rodzic;                                                                                              - zgodność tematyki wykonanej pracy z hasłem przewodnim konkursu;
- oryginalność ujęcia tematu,
- estetykę wykonania pracy;
- pomysłowość.                                                                                                                                            7.Wręczenie nagród   i   dyplomów   odbędzie   się   27.10. 2023 r.                                                                     8. Organizator konkursu zastrzega     sobie     prawo    zatrzymania   wykonanych    prac  i wyeksponowania ich w przedszkolu.

TERMIN SKŁADANIA PRAC:

Prace  wykonane  zgodnie z wymogami  regulaminu należy dostarczyć do   23. 10. 2023 r.