Poznajemy Hiszpanię

Hiszpania jest jednym z największych krajów Unii Europejskiej: pod względem powierzchni zajmuje drugie miejsce w Unii, a czwarte w całej Europie. Charakteryzuje się ogromnym zróżnicowaniem terenu. Znajdziemy tutaj zarówno ośnieżone szczyty, jak i złociste plaże. W Hiszpanii wakacje możemy spędzić nie tylko nad Morzem Śródziemnym, ale także nad Oceanem Atlantyckim. Tętniące życiem metropolie, urocze miasteczka, spokojne wsie – każdy turysta znajdzie coś dla siebie. W wirtualną podróż do tego malowniczego i ciekawego pod wieloma względami kraju zabrał nas Kuba ze swoją mamą. Wykonany w gronie rodzinnym plakat, przyciągał uwagę dzieci, a  entuzjazm Kuby, związany z prezentowaniem swojej wiedzy o Hiszpanii, sprawił, że „Liski” wykazywały duże zainteresowanie tematem zajęć. Chętnie uczyły się zwrotów grzecznościowych, wypowiadanych w języku hiszpańskim, uczestniczyły w „hiszpańskiej” zabawie, przypominającej nasze „Kółko graniaste”, a także radośnie tańczyły „Makarenę”. Po wspólnych zabawach, Pani Agnieszka zaprosiła naszych milusińskich na wyśmienity poczęstunek – hiszpańskie pączki, które wszyscy skonsumowali z wielkim apetytem. Dziękujemy Mamie Kuby za zaangażowanie w realizację projektu i przygotowanie smacznej niespodzianki dla naszych „Lisków”.