Centrum Powiadamiania Ratunkowego

8 marca w naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć Pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego, którzy uczyli przedszkolaków jak należy postępować w sytuacji zagrożenia oraz jak w najprostszy sposób dokonać zgłoszenia na numer alarmowy 112. Pracownicy CPR aktywnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa w województwie poprzez pracę z dziećmi, przy jednoczesnym wykorzystaniu interaktywnych metod nauczania. Ugruntowaliśmy naszą wiedzę dotyczącą numerów alarmowych oraz zadań, jakie należą do obowiązków policjantów, strażaków i ratowników medycznych. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało misia – odblask, który ma poprawić bezpieczeństwo naszych dzieci podczas spacerów. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu jak również za cenne wiadomości, które mogły zdobyć nasze dzieci.