Witaj, Wiosno !

Ach!  Co to był za dzień …. Po długiej i mroźnej zimie, w końcu powitaliśmy wiosnę. Wszyscy mamy dość zimnych poranków i wielu chorób, które psują humory dzieci i spędzają sen z powiek rodziców.  Chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków!!! W naszym przedszkolu,  przygotowania do powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej - sale zaczęły zmieniać wystrój i wszystko wokół nabrało wiosennych kolorów. Podczas spacerów i zabaw w ogrodzie przedszkolnym szukaliśmy oznak nowej pory roku, zakładaliśmy zielone ogródki w swoich salach, wykonywaliśmy prace plastyczne związane tematycznie z przedwiośniem, uczyliśmy się piosenek o wiosennej tematyce. W dniu 21 marca dzieci przybyły do przedszkola z wykonanymi wspólnie z rodzicami kolorowymi kwiatami, motylami, biedronkami, pszczółkami i innymi elementami przyrody symbolizującymi nową porę roku. Tego dnia we wszystkich grupach panowała iście wiosenna atmosfera, której towarzyszyły wspólne zabawy i tańce przy akompaniamencie piosenek z wiosennego repertuaru. Nie zabrakło również okazji do wykazania się wiedzą o nadchodzącej porze roku poprzez rozwiązywanie zagadek literackich, ruchowych i słuchowych oraz udział w zadaniach o charakterze przyrodoznawczym. Tego dnia do naszego przedszkola zawitał wyjątkowy gość. To Pani Wiosna, we własnej osobie, postanowiła nas odwiedzić! W ogrodzie przedszkolnym zatańczyła z nami specjalny wiosenny taniec, który sprawił, że na niebie, na chwilkę, pojawiło się piękne słońce. Miała także dla dzieci przygotowane zadania, spośród których największym zainteresowaniem cieszyło się wspólne poszukiwanie znaków wiosny, ukrytych w zakątkach ogrodu. Ostatnim punktem imprezy był spacer w kolorowym korowodzie, w naszej najbliższej okolicy, z radosnym okrzykiem - "Witaj, Wiosno". Mamy nadzieję, że po tak wspaniałym powitaniu Wiosna nas już nie opuści!