Relacja z meczu piłki nożnej „Między nami rodzicami”

W dniu 06.10.2023 r. odbył się mecz piłki nożnej  pomiędzy drużynami „Białe Tygrysy” kontra „Czerwone Smoki”, w skład których weszli ojcowie naszych przedszkolaków. Mecz, który odbył się na murawie w Ulimiu został zorganizowany przez grupę nieformalną „Stawiamy na zdrowie” wraz z patronem Stowarzyszenie Rodzinne Deszczno w ramach projektu NOWEFIO na lata 2021 – 2023. To dzięki wsparciu Pana Prezesa Łukasza Rury, reprezentującego Klub Sportowy Złote Piaski Dzierżów, który użyczył boiska,  zawodowemu sędziemu piłkarskiemu Panu Krystianowi Zeidler oraz komentatorowi sportowemu Panu Kamilowi Kamińskiemu mogliśmy poczuć prawdziwą atmosferę piłkarską. Wszyscy, którzy  przybyli na to wydarzenie zabrali ze sobą ducha walki. Cóż to były za emocje !!! Każda drużyna dawała z siebie wszystko. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Zespoły grały ze zmiennym szczęściem, raz ciesząc się ze zwycięstwa, innym razem uznając wyższość przeciwnika. Mecz oglądało się z wielkim zaciekawieniem, bramki wpadały jedna po drugiej. Doping małych fanów i wspaniałe umiejętności dużych piłkarzy doprowadziły drużynę „Czerwonych Smoków” do zwycięstwa, zaś drużyna „Białe Tygrysów”  zdobyła zaszczytne drugie miejsce. Na naszych małych milusińskich również czekały atrakcyjne konkurencje sportowe, których motywem przewodnim była piłka futbolowa. Dzieci wzięły udział w minii turniejach sportowych:  slalom z piłką nożną, strzelanie piłką do bramki. To dzięki pozyskanym środkom finansowym z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach rządowego Programu Inicjatyw Obywatelskich  NOWEFIO na lata 2021 – 2023 dzieci biorące udział w zawodach otrzymały odblaskowe opaski upamiętniające owe wydarzenie, a drużyny zdobyły puchary, medale  i zdrowe jabłka. Żal było się rozstawać, ale niestety, każdy mundial kiedyś się kończy. W naszych wspomnieniach zostaną miłe obrazy, uśmiechy zadowolonych i szczęśliwych rodziców i dzieci.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację kolejnej inicjatywy w ramach  projektu „Zdrowy styl życia bramą do nauki”.