Pamiętamy o ważnych świętach – Dzień Babci i Dziadka

Wiele świąt jest różnych w roku, ale dwie szczególne daty, są dla dzieci bardzo ważne, to Dzień Babci i Dzień Dziadka!

Przedszkolaki od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Każda grupa, pod czujnym okiem swoich nauczycielek, ćwiczyła program artystyczny, aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi gośćmi. W ostatnim tygodniu styczna, nasi mali artyści, ubrani w odświętne stroje, z wielkim przejęciem recytowali wierszyki, przedstawiali inscenizacje, śpiewali piosenki i wykonywali układy taneczne. Był taniec z kolorową chustą animacyjną, kankan z sigumą oraz „Tango dla Babci” z kolorowymi pomponami. W podziękowaniu za wielkie serce Babci i Dziadka, każde dziecko  wręczyło swoim gościom własnoręcznie wykonane upominki. Ta uroczystość była okazją, nie tylko do wspólnego przeżywania radości, okazywania miłości  dziadkom przez ich wnuczęta, ale także do integracji środowiska rodzinnego i przedszkolnego. Wszyscy byli zgodni, co do tego, że były to wyjątkowe i pełne wrażeń dni, które dostarczyły dzieciom i dziadkom wielu pozytywnych emocji.