Wizyta „Lisków” i „Sówek” w Szkole Podstawowej w Ulimiu

W ramach realizowanego w Szkole Podstawowej w Ulimiu projektu „Przystanek Historia”, dzieci z dwóch najstarszych grup przedszkolnych mogły obejrzeć interaktywny spektakl pod tytułem „Historia Misia Wojtka”. Wśród wielu pasjonujących opowieści z okresu II wojny światowej nie brakuje i takich, w które po prostu ciężko uwierzyć. Na szczególną uwagę zasługuje opowieść o Wojtku, niedźwiedziu brunatnym, który stał się polskim żołnierzem i przeszedł szlak bojowy razem z armią Andersa. Główną ideą, która przyświecała w zorganizowaniu tego wydarzenia kulturalnego było kształtowanie postaw patriotycznych i świadomości historycznej u najmłodszych. Taka forma edukowania najmłodszych sprawia, że odbiorcy mogą poczuć się współuczestnikami wydarzenia. Liczne piosenki, zmieniająca się scenografia czy pacynki angażują dzieci, które wchodzą w interakcje z aktorami, co sprawia, że przekazywane przez aktorów treści angażują intelekt i emocje przedszkolaków.