Pożegnanie Zimy

POŻEGNANIE ZIMY – POWITANIE WIOSNY

21 marca 2022 roku

Wiosna to chyba najbardziej wyczekiwana pora roku. Z utęsknieniem czekamy na cieplejsze dni zachęcające do spędzania czasu na zewnątrz. Wiosną świat wydaje się być piękniejszy. Świętowanie nadejścia tej absolutnie wyjątkowej pory roku na stałe wpisało się w harmonogram obowiązkowych świąt w naszym przedszkolu.

W dniu 21 marca 2022r. dzieci z  przedszkola w Ulimiu wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Barwny korowód ruszyłwokół przedszkola. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: "Odejdź zimo i nie wracaj do nas. Na przyjście wiosny otwórzmy ramiona.Na zakończenie pochodu powitano wiosnę kolorowymi gaikami. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.

Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.