PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca nasza grupa świętowała Pierwszy Dzień Wiosny. Wszyscy przyszliśmy w tym dniu do przedszkola ubrani na zielono. Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania listu od Pana Bociana i poznania zwiastunów wiosny. Nauczyliśmy się pierwszej zwrotki piosenki ,,Przyszła już wiosenka”, rozwiązaliśmy wiosenne zagadki. Wiosnę przywitaliśmy uroczyście wspólnym pochodem wszystkich dzieci wokół przedszkola. Wiwatowaliśmy, wznosząc wesołe okrzyki i machając kolorowymi kwiatami zrobionymi w domach z pomocą rodziców. Śpiewaliśmy też wiosenne piosenki, które Wiośnie bardzo się podobały, za co nagrodziła nas wspaniałą pogodą. Po powrocie do przedszkola wysłuchaliśmy utworu A. Vivaldiego ,,Cztery pory roku- Wiosna” oraz metodą wydzieranki wykonaliśmy Pana Bociana.