Święto Flagi Polski

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to było okazją do rozmowy z dziećmi o symbolach narodowych i przynależności państwowej. Celem zajęć, które odbyły się 29 kwietnia, było rozwijanie u dzieci świadomości, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna, a także kształtowanie postaw szacunku do tradycji. Z tej okazji przedszkolaki z grupy II wysłuchały wiersza Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste”, wspólnie układały z części flagę, wykonały pracę plastyczną związaną z symbolami narodowymi, a także, w postawie „na baczność” zaśpiewały hymn Polski. Każde dziecko, wychodząc z przedszkola, zabrało do domu małą flagę, wykonaną z bibuły, po to, aby przypomnieć domownikom o tym ważnym dla wszystkich Polaków święcie.