Spotkanie z sędzią piłkarskim

Spotkanie z Panem Krystianem Zeidler, wujkiem Szymona z grupy „Jeżyków” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Podczas wizyty, dzieci zostały zapoznane z strojem sędziego,   w który był ubrany nasz gość, a także z niektórymi  zasadami gry na boisku.  Poznały także pewne określenia związane z rozgrywaniem meczu piłki nożnej, takie jak: czerwona kartka, żółta kartka, aut, rzut wolny, karny. Podczas spotkania nasi wychowankowie mieli okazję zobaczyć oraz wypróbować sprzęt elektroniczny, którym posługują się sędziowie podczas zmagań sportowych. Były to m.in. wibrujące opaski, chorągiewki ze specjalnymi sygnalizatorami oraz słuchawki do porozumiewania się z asystentami na boisku. Okazało się, że nasze przedszkolaki bardzo interesują się tą dyscyplina sportową i to nie tylko chłopcy.