DZIEŃ DINOZAURA

27 lutego obchodzimy  Dzień Dinozaura, który stwarza wspaniałą okazję do przybliżenia dzieciom tych prehistorycznych zwierząt. Dzieci z grupy MISIE otrzymały  maski, dzięki którym wyglądały jak stegozaury i bawiły się w ciekawe zabawy muzyczno-ruchowe ucząc się naśladować i rozpoznawać różne gatunki dinozaurów. Klasyfikowały dinozaury na małe i duże, a także mięsożerne i roślinożerne. Wypowiadały się na temat dinozaurów zainspirowane  wysłuchanym wierszem B. Formy p.t. "Kto widział Dinozaura? ", a także oglądanymi ilustracjami. Ćwiczyły liczenie, porównywanie liczebności zbiorów, utrwalały nazwy kolorów poprzez przeliczanie różnobarwnych dinozaurów. Ponadto przedszkolaki wykonały memorki. Dzieci bawiły się w tym dniu znakomicie,  dodatkowo wzbogaciły swoją wiedzę o cenne informacje dotyczące dinozaurów.