Wielkanocne kodowanie

W pierwszym tygodniu kwietnia, realizowaliśmy tematykę związaną z Wielkanocą. Pisanki i inne symbole wielkanocne zostały wykorzystane na zajęciach edukacyjnych, rozwijających umiejętność kodowania i odczytywania zakodowanych informacji. Przedszkolaki wesoło bawiły się w układanie i przekształcanie wielkanocnych rytmów, ćwiczyły na „pisankowym szlaku”, zgodnie z samodzielnie zaprogramowaną instrukcją, a także uzupełniały pola na kratownicy według określonych zasad. Nie zabrakło również tańca i śpiewu, oczywiście do utworów związanych tematycznie ze świątecznymi tradycjami.  Czas oczekiwania na zbliżające się Święta Wielkanocne upłynął wszystkim bardzo szybko, w radosnej atmosferze zabawy i pracy.