Od nasionka do roślinki

Wiosenne sadzenie roślin w przedszkolu i zajęcia edukacyjne: „Od nasionka do rośliny”

Wraz z nadejściem wiosny została  wprowadzona w naszym przedszkolu innowacja pt „Od nasionka do roślinki”. Każda grupa tj. Myszki, Liski, Misie, Jeżyki oraz Sówki samodzielnie posiała pomidory, sałatę oraz cebulę, a następnie umieściła doniczki z nasionami w kącikach przyrodniczych, gdzie będzie ich doglądać. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci dowiedziały się jakie są potrzebne warunki do rozwoju roślin oraz utrwalały wiedzę na temat wysiewania i sadzenia roślin. Część wyhodowanych warzyw będzie urozmaicać przedszkolakom posiłki, natomiast reszta zostanie przesadzona do większych pojemników, aby podczas festynu rodzinnego dzieci mogły je sprzedawać . Innowacja ma na celu rozbudzać w dzieciach potrzebę zdrowego żywienia, a także uczyć przedsiębiorczości oraz dać poczucie satysfakcji i własnej wartości.