Dzień Książki

W 2023 roku Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypada na 23 kwietnia (niedziela).Dzieci z grupy „Jeżyków” obchodziły to święto już 20 kwietnia, gdyż w tym dniu zawitał do naszej placówki szczególny gość – pani bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Deszcznie, która przeprowadziła z naszymi przedszkolakami zajęcia edukacyjne, mające na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W tym dniu „Jeżyki” miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób można wypożyczyć książkę, rozwiązywały zagadki związane z bajkowymi postaciami, poznawały zasady poszanowania książek, tworząc „Kodeks czytelnika” oraz wykonały własne zakładki do książeczek.  Z racji tego wyjątkowego święta, każde dziecko mogło zabrać ze sobą do przedszkola książeczkę, którą darzy wyjątkową sympatią. Dzieci z ogromną radością dzieliły się w sali książeczkami, wspólnie je oglądały, opowiadały ich treść kolegom i koleżankom. Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnej lektury! Dziękujemy serdecznie mamie naszego Szymona  - Pani  Małgorzacie Kędziorskiej oraz Erykowi – starszemu bratu Maksa za przeczytanie dzieciom ich ulubionych bajek. Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" ( Wisława Szymborska), dlatego zachęcajmy dzieci oglądania książeczek, czytajmy dzieciom jak najwięcej, kształtując w ten sposób przyszłych czytelników.