DZIEŃ KSIĄŻKI

20 kwietnia nasze Misie obchodziły Światowy Dzień Książki. Ma on na celu rozpowszechnianie książek oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. Dlatego odwiedził nas szczególny gość – pani Kasia, bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Deszcznie, która przeprowadziła z naszymi przedszkolakami zajęcia edukacyjne. W tym dniu dzieci  poznały zasady szanowania książek tworząc „Kodek czytelnika” .Pani bibliotekarka starała się rozbudzić zainteresowania czytelnicze u dzieci, wdrażać do poszanowania książek. Przedszkolaki przynieśli ze sobą do przedszkola książeczki, które wspólnie oglądali oraz opowiadali ich treść. Tego dnia nie mogło zabraknąć wspólnych zabaw oraz głośnego czytania bajeczki, za co dziękujemy Pani Agnieszce. Na zakończenie dzieci otrzymały zakładki do książek, które mogły zabrać do domu.