Spotkanie ze Strażakiem

Dnia 21.04.2023 r. grupę „Jeżyków” odwiedził tata naszego Kuby – Pan Filip Bruszko, który od siedemnastu pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Walczaka, obecnie na stanowisku aspiranta, a ponadto zatrudniony jest w Ochotniczej Straży Pożarnej w Ulimiu. Spotkanie odbyło się w ramach preorientacji zawodowej, a także w związku ze zbliżającym się Dniem Strażaka. Nasz gość przybliżył dzieciom wiedzę na temat wykonywanego zawodu oraz sprzętu ratowniczego, którym  się posługuje w akcjach. Przedszkolaki dowiedziały się, że działania strażaków nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz, wypadków samochodowych i w wielu jeszcze innych sytuacjach, np. usuwaniu gniazd szerszeni czy ściąganiu z drzewa kota. „Jeżyki” utrwaliły sobie numery alarmowe i dowiedziały się, w jakich okolicznościach można ich używać. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi, a zawód strażaka jest bardzo potrzebny. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem w strażackich hełmach, podarowanych przedszkolakom przez Pana Filipa oraz wręczeniem gościowi podziękowań. Życzymy wszystkim strażakom wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.