STAWIAMY NA ZDROWIE!

W dniu 20 czerwca 2023 roku, w Przedszkolu w Ulimiu, odbyła się plenerowa impreza sportowo – rekreacyjna, zorganizowana pod hasłem przewodnim „Zdrowy styl życia – bramą do nauki”. Celem podjętych przez naszą placówkę działań było promowanie aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Dzięki pozyskanym środkom finansowym z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach rządowego Programu Inicjatyw Obywatelskich  NOWEFIO na lata 2021 - 2023, a także wsparciu społeczności lokalnej, udało nam się zaplanować i zrealizować wiele atrakcji dla naszych wychowanków, m.in. „dmuchańce”, występy animatorów, stanowiska: z owocami, z witaminkowymi szaszłykami, ze zdrową żywnością, z sokami i z naturalnymi napojami. Odbyły się też liczne konkurencje sportowe dla dzieci, ich rodziców i rodzeństwa. Były rzuty piłką do kosza pod okiem trenera koszykówki, Pana Marka Mańkowskiego, tor przeszkód z tunelami, skoki na dużych piłkach, podbijanie piłki rakietkami, zawody w kręceniu hula hop, sztafeta, slalom na drabince, wyścigi z taczkami, golfowe rzutki, skoki w workach, a nawet strzelanie z łuku. Dzieci, wyposażone w karnety, zdobywały pieczątki  za udział w zabawach sportowych. Każdy maluch, który uzyskał pięć pieczątek za realizację sportowych zadań, zgłaszał się do organizatora po nagrodę: złoty medal i rumiane jabłuszko. Wspólna zabawa trwała blisko trzy godziny, a radosny nastrój, który jej towarzyszył, udzielił się wszystkim uczestnikom spotkania.

Wyrażamy nadzieję, że dzięki zrealizowanym w grupach zajęciom edukacyjnym, związanym z poznawaniem przez dzieci różnych aspektów dbałości o zdrowie, a także oddziaływaniu na ich środowisko rodzinne, udało nam się skutecznie wpłynąć na podniesienie świadomości naszych wychowanków i ich rodziców na temat znaczenia aktywności ruchowej i zdrowego odżywiania w profilaktyce prozdrowotnej.

Wszystkim osobom, zaangażowanym w organizację imprezy, składamy serdeczne podziękowania!