Wycieczka do "Owczogrodu"

Dnia 26 czerwca, dzieci z grup: „Myszki”, „Misie” i „Jeżyki” odwiedziły „Owczogród” w Rudnicy - gospodarstwo, w którym rodzina państwa Nowaków szerzy wiedzę na temat hodowli owiec i psów pasterskich.  Na miejscu czekało na naszych przedszkolaków mnóstwo atrakcji. Dzieci poznały różne rasy owiec, ich zwyczaje, żywienie i pielęgnację oraz poznały korzyści, płynące z ich hodowli.  Miały także możliwość obejrzenia pokazu zaganiania owiec przez pracowitego psa rasy Border Colie. Następnie wszystkie, bez wyjątku, wzięły udział w poszukiwaniach złotej wełny w labiryncie z siana. Po tych wszystkich działaniach nasi mali wycieczkowicze nieco zgłodnieli. A tu kolejna niespodzianka - na talerzach czekały na nich gorące kiełbaski, prosto z ogniska, które wszystkim wybornie smakowały. Po posiłku, odbyło się zabawowe dojenie owiec oraz  zawody w ich strzyżeniu owiec, które to działania dostarczyły naszym milusińskim wiele radosnych emocji. Na zakończenie wizyty w „Owczogrodzie”, przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach artystycznych w Kreatywnej Owczarni i wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem prawdziwej owczej wełny. Wszyscy wróciliśmy do przedszkola zadowoleni i pełni wrażeń.

Więcej zdjęć w wydarzeniach grupowych.