MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY- PROJEKT

Grupa najmłodsza- Myszki miała z ogromną przyjemnością realizować projekt Misiowej Mamy, dyrektora Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej , która jest pomysłodawczynią międzynarodowego projektu edukacyjnego Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury w roku szkolnym 20022/23. Projekt powstał w  celu rozwijania czytelnictwa i promowania a przede wszystkim wprowadzenie dziecka w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną, przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz promocji placówki oświatowej. Wszystkie moduły opierają się na postaci Małego Misia, wybranego przez grupę pełniącego rolę przewodnika po świecie literatury. Moduły, które zostały zrealizowane sprzyjały dzieciom wiele radości , rozwijały zdolności i zainteresowania a przede wszystkim miłość do czytania . Projekt, o małym Misiu to niezwykłe wydarzenie dla dzieci.

Moduły, które najbardziej zainspirowały dzieci to "Zmisiowane zajęcia"  oraz  „Spacerki literackie”. Głównym celem tego drugiego modułu była twórczość plastyczna, umiejętność w zakresie uczenia się  i tworzenia informacji .Grupa wykonała papierową  „spacerową torbę”, która zawierała przyrządy opisanego przez Małego Misia( obłoczkownik, łapacz uśmiechów lupy itp.). Z wielką przyjemnością i zaciekawieniem wyruszyli na spacer w celu obserwowania otoczenia i rozwiązywania zadań literackich. Ciekawym doświadczeniem w tym module były samodzielnie robione przez dzieci zdjęcia aparatem fotograficznym.