PRZESIEWOWE BADANIE LOGOPEDYCZNE

Każde dziecko uczęszczające do naszego przedszkola jest poddane przesiewowemu badaniu mowy, które jest przeprowadzane przez logopedę we wrześniu/październiku. Rodzice wyrażają pisemnie zgodę na poddanie dziecka badaniu lub zaznaczają brak zgody.

Podczas przesiewowego badania logopedycznego logopeda ocenia takie umiejętności jak:
  • rozumienie mowy,
  • nadawanie mowy,
  • artykulację,
  • budowy i sprawność narządów mowy oraz przebiegu funkcji prymarnych czyli aktywności w obrębie traktu ustno - twarzowego (oddychanie, gryzienie, żucie, połykanie), które warunkujących rozwój mowy i artykulacji  dziecka

Po przeprowadzonej diagnozie logopeda przekazuje pisemnie informacje do rodziców dzieci o zakwalifikowaniu dziecka na zajęcia logopedyczne. Rodzice pisemnie wyrażają zgodę na udział dziecka w terapii logopedycznej prowadzonej na terenie przedszkola.