ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce,

bowiem Sejm w 2013 roku przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień

Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły już w ranku od wesołej opowieści ruchowej. Następnie uczestniczyły w wesołych tańcach z balonami, które później ozdobiły mazakami wg własnych pomysłów. Miały okazję wypowiedzieć się na temat swojego przedszkola, grupy, ulubionych zabaw. Wszystkie grupy kolorowały też elementy wspólnego plakatu oraz wykonały serca z życzeniami dla rówieśników z innych przedszkoli, które zawieszono do balonów z helem. Po drugim śniadaniu wszyscy zebraliśmy się na placu przedszkolnym, by tam wspólnie odśpiewać hymn przedszkolaka i wypuścić do nieba przygotowane balony. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy tanecznej, pląsów i zabaw ruchowych z chustą animacyjną. Na koniec zostały obdarowane pamiątkowymi medalami i małymi niespodziankami od swoich pań. Radości i uśmiechów było wiele.

Autor: Ewa Siwczak