Koncert "Z muzyką przez morza i oceany"

27 listopada, wraz z artystami  z Lubuskiego Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej, wybraliśmy się w muzyczną podróż po morzach i oceanach. Tym razem dzieci poznawały budowę i brzmienie egzotycznych instrumentów, takich jak ukulele i darbuka.   Wysłuchały także znanych na całym świecie utworów muzyki szantowej, wszystkich w efektownych aranżacjach i pomysłowych przeróbkach. Artyści zaprosi naszych milusińskich do aktywnego w udziału w koncercie. Dzieci próbowały samodzielnie  wydobywać  dźwięki z instrumentów, wspólnie tańczyły i śpiewały. Do udziału  w zabawie,  polegającej na rozpoznawaniu smaku przypraw, przywiezionych przez marynarzy z dalekich wypraw na krańce świata, została poproszona również jedna z wychowawczyń, która starała się jak najlepiej sprostać niełatwemu wyzwaniu.
Koncerty z muzyką na żywo cieszą naszą przedszkolną publiczność i wpisane są na stałe w realizację zadań placówki, związanych z umuzykalnianiem dzieci.