Świąteczne spotkanie w przedszkolu

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 21 grudnia, przedszkolna rodzina spotkała się, by na chwilę zatrzymać się, wsłuchać w dźwięki kolęd, by przypomnieć sobie o polskich tradycjach i zwyczajach świątecznych. Świąteczne dekoracje i miła atmosfera spotkania sprawiły, że poczuliśmy wszyscy magiczny nastrój. „Liski” i „Sówki”, słowami wierszy, przybliżyły wszystkim dzieciom historię narodzin Jezusa oraz tradycje bożonarodzeniowe. Każda z grup zaprezentowała się na scenie, z wybraną kolędą lub pastorałką, dzięki czemu powstał wyjątkowy świąteczny koncert. W trakcie spotkania utrwalaliśmy też wiedzę o wigilijnych potrawach, a także rozwiązywaliśmy zagadki, związane tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia. Na zakończenie uroczystości, Pani Dyrektor Dorota Szulejko, podziękowała przedszkolakom za piękny występ oraz  złożyła dzieciom  i  pracownikom  przedszkola  świąteczne życzenia. Wspaniałym momentem tego dnia było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń w grupach.

Spotkanie Wigilijne w przedszkolu to podniosła chwila, dzieci nie tylko utrwaliły sobie znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz  co najważniejsze, wzmocniły bliskie i serdeczne relacje.