Obchody Dnia Pizzy

Dnia 9 lutego w grupie II obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Mimo, że nie jest to popularne święto, a potrawa ta nie znajduję się w Piramidzie Zdrowego Odżywiania, o której ciągle przypomina się dzieciom w przedszkolu, to jednak jest to ulubiony przysmak wielu dzieci na całym świecie.

Podczas zajęć przedszkolaki zapoznały się z krótką historią pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. W zabawie „Włoska pizza”  wg M. Bogdanowicz, chętnie wykonywały masaż na plecach partnera . Tego dnia nie zabrakło również konkurencji: "Pizza na dowóz", zagadek: "Gdzie dostarczono pizzę?" oraz zabaw tanecznych przy piosence „Pizza łasucha”. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia  kolorowych, smakowicie wyglądających placków z wykorzystaniem masy solnej i plasteliny. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej, domowej pizzy przygotowanej przez nasze Panie kucharki.

To był niezwykle radosny  i smakowity dzień!

Autor: Wanda Dynkwald