Dzień Pizzy

Luty obfitował w wiele wydarzeń i uroczystości w naszym Przedszkolu. Rozpoczęliśmy od obchodów Międzynarodowego Dnia Pizzy- 09.02.2022r. Tego dnia nasze maluchy zapoznały się z kolejnymi etapami powstawania tego przysmaku oraz jakich składników potrzeba do przygotowania tego specjału. Poznały historię jego powstania , dowiedziały się z którego kraju pochodzi. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia w grupach kolorowych, smakowicie wyglądających fragmentów placków, które po złożeniu stały się wielką pizzą. Pomimo, iż przysmaki  te były papierowe, bardzo rozbudzały nasze apetyty. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej, domowej pizzy przygotowanej przez nasze Panie kucharki. To był niezwykle smakowity dzień!