W świecie dinozaurów

25 lutego 2022 r. w grupie II obchodziliśmy Dzień Dinozaura.

Większość dzieci kocha wszystko, co z tymi prehistorycznymi gadami jest związane, dlatego też nie mogło zabraknąć dinozaurowych zabaw i w naszym przedszkolu. Przedszkolaki miały okazję przenieść się w prehistoryczny i tajemniczy świat dinozaurów. Pomimo, iż były to bardzo „straszliwe gady” to zabawa z nimi była wyśmienita. Dzieci tego dnia poznały wybrane gatunki tych zwierząt, dowiedziały się skąd brały małe dinozaury, czym się żywiły oraz z jakiego powodu wyginęły. Próbowały także swoich sił w zadaniach związanych z kodowaniem z wykorzystaniem maty kodującej i sylwet dinozaurów. W trakcie zabaw ruchowych chętnie inscenizowały ruchem sposób poruszania się tych stworów oraz naśladowały ich przeraźliwe odgłosy. Na zakończenie zajęć wykonały prace plastyczne związane z dinozaurami, wykorzystując do tego celu figury geometryczne.  Dinozaury królowały tego dnia także w trakcie zabaw swobodnych.

W naszej sali pojawiły się bowiem tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp., przyniesione przez naszych milusińskich ze swoich domów. To był wspaniale spędzony czas nauki i zabawy o tych prehistorycznych zwierzętach!