Dzień Kota

Do obchodów Dnia Kota dzieci z grupy III przygotowały się wcześniej, wykonując kocie maski, które 17 lutego pomogły im zamienić się w wesołe kociaki.

Przedszkolaki, z wielką radością, oglądały ilustracje różnych kotów, dokonywały klasyfikacji tych zwierząt ze względu na charakterystyczne cechy wyglądu, próbowały wyodrębnić z wielu, tylko te pokarmy, które chętnie zjadają kotki. Aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, mrucząc i robiąc koci grzbiet. Dużą atrakcją dla naszych milusińskich były zawody wylizywaniu mleczka  z talerzyków. Maluchy ochoczo chlipały języczkami, aby zwyciężyć w rywalizacji, a także głośno dopingowały swoich kolegów.

Dzień Kota w grupie III był nie tylko okazją do poszerzenia wiadomości dzieci o tych zwierzątkach, ale przede wszystkim czasem wspaniałej zabawy.