PODRÓŻE PO EUROPIE - GRECJA

Grecja— każdy, kto mieszka na świecie, chce ją zobaczyć. Turystom kraj ten kojarzy się z sielankowymi krajobrazami, białymi budynkami na tle lazurowego morza, starożytnymi ruinami, ciepłą śródziemnomorską bryzą i wspaniałymi wyspami. O urokach, zabytkach i kulturze Grecji opowiadał nam Marcel, przebrany w starożytny strój greckiego żołnierza, któremu w wyprawie do tego malowniczego zakątku świata towarzyszyła mama. Dzięki kolorowym slajdom i barwnym opowieściom prezenterów przekonaliśmy się, że Grecja to kraj, który warto zobaczyć na własne oczy. Poznaliśmy niektóre zwroty grzecznościowe używane w języku greckim, a nawet sami przedstawialiśmy jak rodowici Grecy. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa do nagrania melodii „Greg Zorba”. Nogi nam się wszystkim trochę plątały, ale wspólny taniec bardzo nas cieszył. Przy muzyce relaksacyjnej wybraliśmy się także na grecką plażę, aby zebrać wyrzucone na brzeg muszelki. Po tych zabawach zabraliśmy się ochoczo do wykonania sałatki greckiej, którą następnie ze smakiem skonsumowaliśmy. Ostatnim już zadaniem, które dzieci wykonały w godzinach popołudniowych było pokolorowanie i ozdobienie dowolnymi wzorami greckiej amfory. Składamy serdeczne podziękowania Pani Ewie za przygotowanie wraz z Marcelkiem wspaniałej prezentacji Grecji.