Dzień Dinozaura

26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzieci uwielbiają dinozaury i dlatego to nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością. „Liski”  uczestniczyły w zajęciach, które wprowadziły je w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie dinozaurów. W sali pojawiły się tyranozaury, triceratopsy czy diplodoki. Przedszkolaki zapoznawały się z nazwami i wyglądem dinozaurów na podstawie filmu edukacyjnego, książek, plakatów i ilustracji.  Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowo – naśladowczych, rozwijały swoje umiejętności matematyczne i plastyczne. Dzień Dinozaura upłynął nam  w przedszkolu nie tylko na wielkim odkrywaniu tajemnic odległej przeszłości, ale przede wszystkim, na wspaniałej zabawie, która jest istotnym źródłem nabywania wiedzy i umiejętności, a także rozwijania zainteresowań dzieci.