PODRÓŻE PO EUROPIE - CZECHY

W dniu 19 marca „wyruszyliśmy” podróż do Czech. Kraj naszych południowych sąsiadów przybliżył nam Antoś i jego mama. Poznaliśmy symbole narodowe, a także zobaczyliśmy miejsca warte odwiedzenia, m.in. Pragę ze słynnym Mostem Karola, Skalne Miasto czy najdłuższy na świecie wiszący most. Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy informacji na temat zwierząt i roślin występujących tuż za naszymi granicami. Okazało się, że większość z nich dobrze znamy, bo możemy je spotkać również w Polsce. Wszyscy chętnie ćwiczyliśmy wymowę  zwrotów grzecznościowych w języku czeskim,  zatańczyliśmy polkę, a potem z wielkim apetytem degustowaliśmy słodkie wypieki Pani Justyny, wykonane oczywiście według czeskiej receptury. Serdecznie dziękujemy Antosiowi i jego mamie za zaangażowanie w realizację projektu.