Pierwszy Dzień Wiosny!

W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

W tym, jakże wesołym i kolorowym dniu, nasze przedszkolaki poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Wspólnie pożegnaliśmy Marzannę i wysłaliśmy ja priorytetem w daleką podróż, chcąc tym samym przywitać Panią Wiosnę :) Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda gaik i co symbolizuje. Nie zabrakło zagadek, zabaw muzyczno - ruchowych czy malowania na folii wiosennego pejzażu. Na zakończenie zostały puszczone bańki przy skanowaniu wspólnego hasła o Wiośnie.
Mimo wielu atrakcji najbardziej wyczekiwaną częścią dnia, było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolaki radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie z własnoręcznie zrobionymi kwiatami, śpiewając piosenki związane z tematyką wiosenną. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Następnie kierując się do przedszkola, chętne dzieci mogły zostawić w holu swoje piękne kwiatki, które na długi czas będą zdobić i cieszyć oko każdego kto będzie przekraczał mury naszego przedszkola.
W salach wspólnie wykonywali pracę plastyczną pt. "Pani Wiosna", wycinali opaski wiosenne, uczestniczyli w różnych zabawach integracyjnych. W podzięce za uczestnictwo każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal.
Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre! :)