Powitanie Wiosny

W poniedziałek, 21 marca, dzieci z grupy III świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia wszystkie przyszły ubrane na zielono. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęliśmy od przeczytania listu od Pana Bociana, który zawierał miłe pozdrowienia i wiosenne zadania dla naszych milusińskich. Pierwszym z nich było wyszukanie spośród różnych ilustracji roślin i zwierząt tych, które kojarzą się dzieciom z nadejściem wiosny, a kolejnym pokolorowanie rysunku bociana.  Były także zagadki literackie, ruchowe i słuchowe pod wspólnym hasłem „Kogo obudziła wiosna ?”. Następnie nadszedł czas na wspólne zabawy przy muzyce, związane oczywiście z tematyką wiosny. Najbardziej jednak oczekiwaną częścią dnia było wyjście na happening z wykonanymi wspólnie z rodzicami kolorowymi kwiatami. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, śpiewały wiosenne piosenki i wesołym okrzykiem – „Witaj, wiosno!” okazywały swoje zadowolenie z faktu, że nareszcie skończyła się kalendarzowa zima. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.