PODRÓŻE PO EUROPIE - NIEMCY

Podróżując z Polski do innych europejskich krajów samochodem, prawie zawsze przejeżdża się przez Niemcy. Graniczą one z największą ilością krajów w Europie, w tym z Polską. O symbolach narodowych tego kraju, jego tradycjach i kulturze opowiadał nam dzisiaj Aleksander wraz ze swoją mamą. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się opowieści o niemieckich parkach rozrywki, w których można spędzić z całą rodziną dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Z dużym zaciekawieniem, nasze przedszkolaki wysłuchały czytanej w języku niemieckim  i tłumaczonej przez Panią Kamilę bajki o podróży pociągiem zwierząt. Historia ta pozwoliła nam poznać nie tylko ich nazwy, ale i niemieckie liczebniki. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki z kapeluszami, będącymi elementem stroju ludowego Niemca, a także dodatki do wykonania prac plastycznych: kolorowe piórka, naklejki. Pani Kamila rozdała wszystkim zabawne tekturowe okularki, w których ochoczo pozowaliśmy do grupowego zdjęcia. Z wielkim apetytem, nawet nasze niejadki, zjadały przepyszne precelki, upieczone rano przez mamę Aleksa według oryginalnej niemieckiej receptury. Składamy serdeczne podziękowania Aleksandrowi i Pani Kamili za barwne opowieści, ciekawe zdjęcia i filmy, które przybliżyły nam kolejny europejski kraj.