DZIEŃ ZIEMII

Dnia 22 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się wydarzenie z Okazji Dnia Ziemi. Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety, a także jak zostało ustanowione to święto. Dowiedziały się co to jest ekologia i czym zajmuje się ekolog.  Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, w której były różne konkurencje oraz zabawy ruchowo- taneczne. Odbył się również ekologiczny pokaz mody. Dzieci prezentowały stroje wykonane przy udziale najbliższych przechodząc po czerwonym dywanie. Każde dziecko, które wykonało strój otrzymało upominek. W salach odbyły się również zajęcia na temat segregacji śmieci, po których  wszystkie grupy udały się na dwór w celu porządkowania terenu przedszkola.