Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

Międzynarodowy Dzień Dziecka to jeden z najbardziej oczekiwanych i radośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

Dzieci nie potrzebują drogich prezentów. Potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności, poczucia, że robimy coś razem z nimi i dla nich, bo je kochamy,  bo są dla nas ważne, bo chcemy im sprawić przyjemność,  bo lubimy spędzać z nimi czas.  Z okazji tego dnia dla dzieci organizowane są różne zabawy. Jedni urządzają zawody sportowe, a inni zabawy rodzinne. Niektórzy wybierają się na wycieczki lub na różnego rodzaju place zabaw.

Dzieci z Przedszkola w Ulimiu  pragną podzielić się wrażeniami z Dnia Dziecka, który odbył się dn.01.06.2022r. Zadbaliśmy o to, aby ten dzień różnił się od zwykłego dnia. W naszym przedszkolu wszystkie dzieci od samego ranka obchodziły swoje święto. Już po śniadaniu dzieci z wszystkich grup wiekowych zgromadziły się w sali do zabaw przestrzennych i wesoło uczestniczyły we wspólnych zabawach przy muzyce, prowadzonych przez nauczycielki. Kolejną niespodzianką było malowanie buziek.  Do atrakcji tego dnia zaliczyć należy również zamienienie sal przedszkolnych w sale kinowe z popcornem. W tym dniu wszystkie dzieci mogły zaprezentować swoje ulubione piżamki oraz przytulanki podczas mody piżamowej. Dużą radość sprawiła również „bitwa” na poduszki oraz pyszne smakołyki, o które zadbały Panie kucharki za co bardzo im dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy również Rodzicom za przygotowanie dzieci na ten wyjątkowy dla nich dzień. A wszystkim naszym przedszkolaczkom życzymy, aby każdego dnia byli szczęśliwi tak jak dzisiaj.